Hallux Rigidus

HALLUX RIGIDUS NEDİR? - TEDAVİ YÖNTEMLERİ - HALLUX RIGIDUS İÇİN AYAKKABI SEÇİMİ

Hallux Rigidus, ayak başparmağı ekleminde oluşan bir ayak hastalığıdır. Ayak başparmağı kökündeki eklemde oluşan 25-65 yaş yaş aralığında görülen ağrılı bir hastalıktır. Hallux Rigidus, tarak kemiği ile başparmak arasında bulunan eklemdeki sertleşmesiyle kişide ağrıya sebep olur. Hallux Rigidus hastaları yürüme ve hareket etmede ciddi zorluk yaşar. Eklem kıkırdağındaki dejenere sonucu kemikte çıkıntıya ve büyümeye sebep olur, bu gelişen anomali günlük yaşam konforunu bozar.Hallux Rigidus hastalarında tedavi seçenekleri;

• Ayağın belirli periyodlarda dinlenmesini sağlamak
• Dışarıdan sıcak soğuk kontrast uygulama
• Hastalığın evresine uygun cerrahi uygulama
• Doğru ayakkabı seçimiHallux Rigidus Ayakkabı Seçimi

Hallux Rigidus hastaları için doğru ayakkabı seçimi günlük yaşantı konforu için önem arz etmektedir. Hallux Rigidus hastaları sert tabanlı ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayağın ön kısmının yürüyüş ve hareket esnasında yukarıya doğru hareket etmesine izin vermeyecek kalıplarda özel Dr.Comfort ürünleri tercih edilmelidir.

Dr.Comfort her ürünü %100 dana derisidir. İç taban gümüş iyon içeriği ile üretilmiştir.

Dr.Comfort ürünleri sağlıklı ayaklar için de kullanıldığı gibi her türlü ayak hastalıklarında da güncel modaya uygun renk ve model seçeneklerinde üretim ve satışı vardır.