Ödemli Ayak

Ödem nedir?

Ödem, dokularda aşırı sıvı birikmesi nedeniyle genellikle bacak, ayak, kollar ve ellerde şişlik ortaya çıkması ile karakterize bir sağlık sorunudur. Küçük bir alanı veya tüm vücudu etkileyebilir. Küçük kan damarlarından çevre dokulara sıvı sızdığında ortaya çıkar. Bu ekstra sıvı birikerek dokuların şişmesine neden olur. Ödem vücudun hemen hemen her yerinde görülebilir.Ayaklarda ödem nasıl oluşur?

Normalde bacak kasları yürürken veya koşarken kan damarlarını sıkıştırarak kanın akımını sağlar. Kaslar hareketsiz kaldığında kan venlerde toplanır ve sıvıyı dokulardan kan damarlarına aktarım zorlaşır ve sıvı dokularda birikir, ödem oluşur. Bacak şişmeleri tüm vücudu ilgilendiren hastalıklar sonucu oluşabildiği gibi, sadece o bacağa ait bir rahatsızlıkta da görülebilir. Bacak toplardamarlarındaki tıkanıklıklar ve veya yetersizliklerde her iki bacakta (diz ile ayak bileği arasında) şişliklerin nedeni olabilir. Bacaklarda toplardamarlardaki dolaşım bozukluğu sonucu gelişen varisler bacaklarda ödeme neden olabilir.Ödem Belirtileri Nelerdir?

- Göz kapakları,
- Eller ve ayaklarda aşırı şişme,
- Ağırlık artışı,
- Bacaklarda aşırı terleme,
- Yüksek kan basıncı,
- Nabızda artış en sık görülen belirtilerdir.
- Ödemin altında çok ciddi bir sağlık problemi yer alabilir, bu nedenle iyi gözlemlemek ve gerektiğinde doktora başvurmak gerekir.Dr.Comfort’tan Ödemli Ayaklar İçin Ayakkabı

Dr.Comfort ayakkabı modelleri, şeker hastaları başta olmak üzere ayakları sürekli şiş olduğundan dolayı ayakkabı giyemeyen ve bulamayan hastalar için özel olarak üretilmiştir. Ekstra geniş kalıbı ve ekstra deri yapısı ile ayakta oluşan şişlik sonrası ayağın ayakkabıya girme problemi ortadan kalkmış olup rahat bir şekilde kullanım imkanı sunar. Eğer sizinde ayağınız sürekli şiş ve ödemli ise ve ayakkabı bulamıyorsanız özel geniş ve derin ayakkabı modelimiz tam sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kalitedir.